AGILE HR FUNDAMENTALS – ÇEVİK İK’NIN TEMELLERİ EĞİTİMİ

Aşağıda AGILE HR FUNDAMENTALS – ÇEVİK İK’NIN TEMELLERİ EĞİTİMİ eğitimine ait bilgiler yer almaktadır.

Eğitim Detayı

Çeviklik, hızla gelişen ve değişen dünyada kurumlar için olmazsa olmaz yetkinliklerden biridir. Çeviklik, sadece IT ve bir-iki departmanın çevik yöntemleri öğrenmesiyle gerçekleşemiyor. Kurum için çok önemli bir bilgi kaynağı olan İK’yı da bu dönüşüme mutlaka dahil etmek gerekiyor. Çeviklik, şirket içinde yeni bir bakış açısı, yeni bir zihniyet ve şirketin insan kaynağında da yeni yetkinlikler anlamına gelir. Bu sonuç olarak aslında bir düşünce biçimidir. Çevik İK da bu noktada devreye giriyor. Çünkü İK bu düşünce biçimini yaymakta kilit bir rol oynar. Çevik İK, mevcut ve potansiyel çalışan deneyimini mükemmelleştirmek için çalışanları da dahil ederek çalışır.

Bu eğitimde neler öğreneceksiniz?

• Kurumsal çevikliğin ne olduğunu ve günümüz VUCA dünyasındaki önemini,

• Çevik organizasyonlar için gerekli prensipleri/koşulları, organizasyonel yapıyı ve Çevik kültürü,

• En çok bilinen çerçeveler Scrum ve Kanban üzerinden Çevik araç ve rutinlerin kalbini,

• İK’nın Çevik Dönüşüm süreçlerinin başarıyla yönetilmesinde neden kritik bir rol oynadığını,

• Çevik organizasyonların oluşumunu kolaylaştıran, destekleyen yeni İK rollerini,

• İK’nın, çevik bir organizasyonda maksimum değer yaratmak için çalışmalarını nasıl uyarlaması gerektiğini,

• Geleneksel İK araçlarını - performans yönetimi, geribildirim, işe alım, yetenek yönetimi, ücret ve yan haklar gibi – Çevik Değerler ile nasıl çevikleşebileceğini öğreneceksiniz.

Diğer Bilgiler
#187
BölgePeryön Merkez
Eğitim AdıAGILE HR FUNDAMENTALS – ÇEVİK İK’NIN TEMELLERİ EĞİTİMİ
Eğitim TipiAçık Sınıf Eğitimler
LokasyonPERYÖN Akademi Dijital Eğitim Platformu
Eğitimin Amacı

Eğitim ile katılımcılar kurumsal çevikliğin ne olduğunu ve organizasyonlarını çevikleşme yolculuğunda hem stratejik hem de operasyonel olarak destekleyebilmek için İK uygulamalarını ve yaklaşımlarını nasıl yenileyebileceklerini öğreneceklerdir.

Katılımcılar ayrıca Global Agile People Hareketinin Kurucusu ve Lideri Pia Maria Thoren'in çok satan kitabı "Agile People - A Radical Approach for HR & Managers" kitabının Türkçe versiyonu Çevik İnsanlar’a ve eğitmenlerimizin de eş yazarları oldukları Agile People Principles – Your Call to Action For the Future of Work kitaplarına indirimli olarak sahip olabileceklerdir.

Eğitime Kimler Katılmalı?

 Kurumsal Çevikliğin ve Çevik İK’nın ne olduğunu,

• Kurumlarının çevikleşme yolculuğunu bireyler, takımlar ve organizasyon seviyesinde nasıl kolaylaştırabileceğini,

• İK olarak çevikleşmeye nereden başlayabileceğini öğrenmek isteyen tüm IK profesyonelleri içindir.

Eğitim Başlangıç Tarihi13.12.2022 10:00
Eğitim Bitiş Tarihi13.12.2022 15:00
DurumAçık
Oluşturulma Tarihi16.02.2022 15:42
Katılım Ücretli Mi?Evet
Katılımcı2.437,50 TL (%18 KDV hariçtir)
PERYÖN Üyesi1.950,00 TL (%18 KDV hariçtir)
Eğitmen İnanç Civaz
Eğitmen Detayı

Yönetim ve stratejik iletişim danışmanlığı alanında 20 yıla yakın uluslararası deneyime sahip olan İnanç Civaz, organizasyonel yapılanmanın yanı sıra, değişim yönetiminden uluslararası iş geliştirmeye çoklu-fonksiyonlu ve kültürlerarası birçok proje yönetmiştir.

Koç Üniversitesi ve Galatasaray Lisesi mezunu olan İnanç, Bologna Üniversitesi’nde Kültür Yönetimi yüksek lisansı yapmış, Amsterdam Üniversitesi’nde ‘Organizational Behavior Management’ öğrenimi görmüştür.

Agile People Manifesto’nun hazırlanmasında Türkiye’den katkı sağlayan, Agile People hareketini Türkiye’de tanıtan, Türkiye’de ilk Agile HR eğitimini düzenleyen İnanç, Çevik yönetime günümüzün ‘Yeni İş Yapış Yaklaşımı’ olarak inanmakta ve bu konuda farkındalığı arttırmak için çalışmalar yapmaktadır: 'Your Call to Action for the Future of Work' uluslararası kitabının ortak yazarı, 'Agile People: A Radical Approach for HR & Managers' kitabının Türkçe editörüdür. Global State of Agile HR araştırmasının yürütücülerinden ve Türkiye temsilcisidir. Makaleleri Bloomberg (Mayıs 2019, ‘Çevik Şirket Olabilmek’) ve HBR (Aralık 2021, Çevik Dönüşümlerde İnsanı Odağa Almak) dergilerinde yayınlanmıştır.

Yönetim danışmanlığı ve kültürel değişim yönetimine ek olarak 2015’ten beri ‘insan odaklı Agile’ özellikle Agile Leadership, Agile HR, Agile People Development, Agile Performance Management konularında uzmanlaşmıştır.

Hollanda menşeli Haga Consultancy’nın kurucu ortağı olarak Hollanda Lahey’de Sade isimli kızıyla yaşamakta, global networkü ile Hollanda, Belçika ve Türkiye’de eğitim ve danışmanlıklar vermektedir.