#IamRemarkable Atölyesi

Aşağıda #IamRemarkable Atölyesi eğitimine ait bilgiler yer almaktadır.

Eğitim Detayı

Herkesi, özellikle de kadınları ve yeterince temsil edilmeyen grupları, işyerinde ve iş dışında elde ettikleri başarılardan daha çok söz etmeleri konusunda yüreklendirmek, böylece alçak gönüllülük normlarını ve önlerine örülen duvarları yıkmalarını sağlamak amacı ile yapılan  bilgi aktarımı ve interaktif egzersizler.

Yapılan araştırmalarda, Atölye katılımından 3 ay sonra, aşağıda belirtilen sonuçlar elde edilmiştir:

Katılımcıların %49’unda iş/kariyer alanında gelişme,

%82 oranında Katılımcı daha öz güvenli hissediyor,

%89 oranında Katılımcı kendi başarılarını daha sık anlatıyor.

Atölye ücretsiz olarak düzenlenmektedir.

Diğer Bilgiler
#232
BölgePeryön Merkez
Eğitim Adı#IamRemarkable Atölyesi
Eğitim TipiAçık Sınıf Eğitimler
LokasyonPERYÖN Akademi Dijital Eğitim Platformu
Eğitimin Amacı

#IamRemarkable, Anna Vainer ve Anna Zapesochini adlı 2 Google çalışanı tarafından hayata geçirilen ve bir Atölye çalışmasını temel alan küresel bir hareket.

#IamRemarkable Atölyesi; herkesi, özellikle de kadınları ve yeterince temsil edilmeyen grupları, işyerinde ve iş dışında elde ettikleri başarılardan daha çok söz etmeleri konusunda yüreklendirmeyi, böylece alçak gönüllülük normlarını ve önlerine örülen duvarları yıkmayı amaçlıyor.

Atölyelenin 2 ana hedefi vardır;
1- Katılımcıları kişisel başarı hikayelerini anlatmaları konusunda desteklemek ve geliştirmek.
2- Kişilerde, kendi başarılarından bahsettikleri zaman oluşan önyargıları sorgulamaları konusunda, farkındalık sağlamak.

Eğitime Kimler Katılmalı?

İlgilenen herkes katılabilir.  Özellikle de, kadınlar ve yeterince temsil edilmeyen grupların temsilcileri

Eğitim Başlangıç Tarihi29.09.2022 20:00
Eğitim Bitiş Tarihi29.09.2022 22:30
DurumAçık
Oluşturulma Tarihi24.05.2022 17:56
Katılım Ücretli Mi?Hayır
EğitmenSibel Kınak
Eğitmen Detayı

Managing Partner

VEGA Management Consultancy and Training

Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden Lisans, Bilgisayar Mühendisliği bölümünden de Yüksek Lisans derecesi aldı.

1982–2019 yılları arasındaki dönemde; Teknik Yönetici, Yönetim Danışmanı ve Eğitmen, Üst Düzey Yönetici Seçme ve Yerleştirme Danışmanı (Head Hunter), Kariyer Danışmanı, Yönetici ve İşletme Koçu rollerinde bir çok projeyi başarı ile tamamladı.

2015–2019 yılları arasında, Üniversitelerin Teknoloji Transfer Ofislerinde, TEB-TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Let’s Up ve Start Up Girişimci Destek Programları kapsamında, Tekno Girişimcilere “DISC Davranış Profili İle Yönetim Becerileri” Eğitimleri verdi.

Ocak 2016-Şubat 2020 arasında, Avrupa Birliği Horizon 2020 Dijital Inovasyon ve Modelleme proje tekliflerinde, Değerlendirme Uzmanı olarak katkı sağladı.

Nisan 2019 itibarı ile, VEGA Management Consultancy and Training çatısı altında; Yönetici Koçluğu, Kurumlarda; İnsan Gücü, İş Süreçleri ve Organizasyon Yapısı'nın Endüstri 4.0 Dijital Dönüşüm ihtiyaçlarına uygun olarak Yeniden Yapılanması ve İşgücü Sürdürülebilirliği kapsamında, Yol Haritasını Oluşturma ve Hayata Geçirme süreçlerinde, Yönetim Danışmanlığı ve Eğitim Hizmetleri veriyor.

Kasım 2019 itibarı ile, Boğaziçi Counseling for Business (BCB) ekibinde, Dijital Dönüşüm sürecindeki İşletmelerin, Çalışan Bağlılığı ve Yetenek Yönetimi, İşgücünün Dijital Dönüşüm Süreçlerine ve Sonuçlarına Uyumlanması, ve de, Sürdürülebilir Kılınması ile ilgili projelerinde, Kıdemli Danışman olarak görev yapmaktadır.

Halihazırda, TÜBİTAK BİGG+ kapsamında Tekno Girişimcilere, Performans Mentoru ve İş Geliştirme Mentoru olarak da hizmet vermektedir.

BUMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği), WTECH (Women in Technology), Vizyon 100 Platformu, PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği ve ARYA Kadın Yatırım Platformu Üyesidir. WTECH Academy tarafından düzenlenen Sosyal Beceriler (Soft Skills) eğitimlerinde, Eğitmen olarak görev almaktadır.

Gönüllü olarak; Kadın Girişimcilere Mentorluk, Üniversite Öğrencilerine Kariyer Danışmanlığı yapıyor.  

Google’ın #IamRemarkable Girişimi kapsamında; Temmuz 2021 itibarı ile, Gönüllü Kolaylaştırıcı (Facilitator) ve Marka Elçisi olarak #IamRemarkable Atölyeleri düzenliyor.

1 Kızı ve 1 Oğlu olan bir Anne.

1999 yılından beri, İstanbul Avrupa Korosu koristi olarak, Klasik Batı Müziği söylüyor.

Mottosu : İçinde bulunduğumuz Dijital Dönüşüm Çağı’nda, İnsanların; kendi güçlü yanlarını ve gelişim alanlarını keşfederek öz farkındalıklarını geliştirmelerine, bu sayede, mutlu olacakları ve kendilerini gerçekleşmiş hissedecekleri anlamlı bir kariyer ve yaşam yolculuğu tasarlamalarına rehberlik etmek.