İK’cılar İçin Finansal Bakış

Aşağıda İK’cılar İçin Finansal Bakış eğitimine ait bilgiler yer almaktadır.

Eğitim Detayı

       1.GÜN :

 • Strateji kavramı ve finansal piyasaların 2000-2020 rakamsal gelişimi.
 • Strateji kavramı ve insan kaynakları
 • Türkiye ticari hayatında bilanço ve personel gelişimi hakkında rakamsal veriler.
 • İK’cının Bilanço ve Gelir Tablosu’na bakışı.
 • Kaynak Yönetimi’nde İK’cının rolü.
 • Varlık Yönetimi’nde İK’cının rolü.
 • Gider Yönetimi’nde İK’cının rolü.
 • Satış ve rekabet açısından İK’cının rolü.
 • Karlılık ve verimlilik açısından İK’cının rolü.
 • Yönetim Muhasebesi ve vergi yönetimi ile ilgili uygulamalar.

        2.GÜN :

 • Bilanço ve Gelir Tablosu analizi örnek uygulamaları (karşılaştırmalı şirket bilançoları).
 • Sektör ve rekabet analizi.
 • Katılımcıların kendi sektörleri açısından rekabetin değerlendirilmesi
 • Bilanço ve Gelir Tablosu’nu kullanarak bütçe hazırlanması ve risk unsurlarının analizi
 • Katılımcıların kendi şirketleri hedef bütçe ve gerçekleşmesi üzerinde değerlendirme çalışmaları
 • Şirket Strateji Karnesi ve finansal verilerin bir arada değerlendirilmesi

 

Diğer Bilgiler
#185
BölgePeryön Merkez
Eğitim AdıİK’cılar İçin Finansal Bakış
Eğitim TipiAçık Sınıf Eğitimler
LokasyonPERYÖN Akademi Dijital Eğitim Platformu
Eğitimin Amacı

İK ekiplerinin kurumların stratejilerine ve ticari başarılarına katkı bulunan bir birim olarak konumlanması gerektiği bilinen bir gerçek. Fakat insan kaynakları profesyonellerinin büyük çoğunluğunun finans kökenli olmaması, bir takım rasyonlara hakim olmamaları, kurum içerisinde önemli karar noktalarında yer alamamalarına neden olabilmektedir.

Bu eğitimin amacı: Kurumların en kritik rollerinden biri olan insan kaynaklarındaki profesyonellerin kurumların finansal kavramlarına ve önceliklerine hakim olmaları, İK olarak kurum performansına ne tür etkileri olabileceğini kavramları ve finansal bir dil ile kendilerini ifade edebilmeleri için gereken bilgi ve becerileri kazandırmaktır.

Eğitime Kimler Katılmalı?

Kurumların insan kaynakları ve eğitim birimlerinde çalışan her seviyeden profesyoneller ve bu kurumlara danışmanlık veren kişiler.

Eğitim Başlangıç Tarihi22.09.2022 10:00
Eğitim Bitiş Tarihi23.09.2022 16:00
DurumAçık
Oluşturulma Tarihi08.02.2022 11:48
Katılım Ücretli Mi?Evet
Katılımcı1.375,00 TL (%18 KDV hariçtir)
PERYÖN Üyesi1.100,00 TL (%18 KDV hariçtir)
EğitmenYenal Koçak
Eğitmen Detayı

1971 Ankara doğumludur. 1983 yılından itibaren, Niğde’ de tarım ve inşaat sektöründe faaliyet gösteren ailesine ait işletmelerde çalışmaya başlayarak ticaret hayatını yakından tanıma fırsatı buldu.

1989 yılında TED Ankara Kolejinden, 1994 yılında Hacettepe Üniversitesi İktisat Bölümünden mezun oldu. Yüksek Lisansını Hacettepe Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde tamamladı.

1993 yılında Özgür Mali Müşavirlik Ltd.Şti’ nde 1994 yılında T İş Bankası A.Ş. inde gişe yetkilisi olarak görev aldı. 1995- 1998 yılları arasında görev yaptığı T. Garanti Bankası A.Ş. Ankara Bölge Müdürlüğünde sırasıyla mali analist, pazarlama yetkilisi ve bölge satış yönetmeni görevlerinde bulundu. 1999 yılında, Genel Müdürlük birimlerinde rotasyon eğitimi ve satış projelerinde görev aldı. Aynı yıl Şirinevler Şube Müdürü oldu.

2003 yılında Maltepe / Ankara şube müdürlüğü görevinden sonra 2006 yılı itibariyle Şeker Leasing Ankara Bölge Müdürlüğünde 38 ilin satış koordinasyon görevini üstlendi. Bu dönemde “Türkiye ve Gelişmekte olan iller Strateji Raporu”, “ Orta Asya Cumhuriyetleri Ülke Raporları ve Finans Piyasaları “ , “ Yurt Dışı Müteahhitlik Hizmetleri Ülke Ekonomisi Etkileri’’ yönelik çalışmaları oldu.

Hali hazırda enerji, perakende, gıda, üretim, hızlı tüketim, mağazacılık, sigorta, bankacılık, sağlık, otomotiv gibi birçok farklı sektördeki lider firmalara,  "İşletmelerde Risk Yönetimi", "Finansçı Olmayanlar İçin Finsan", “Satışta Analitik Düşünme ve Finans” ,  “İK’cılar İçin Finans”, "Temel ve İleri Mali Analiz", "Makroekonomik Göstergelerin Yorumlanması", “Aktif Pasif Yönetimi“, “ Finansal Matematik“, “Bilanço ve Gelir Tablosu Analizi”,  “Stratejik Yönetim ve “Muhasebe” konularında eğitimler ve üst yönetimlere birebir finansal koçluk ve danışmanlık vermektedir.

2008 yılında Yapı Kredi Bankası'na verilen Şube Simülasyonu eğitiminin tasarımı ve uygulamasında görev almış ve eğitim  UniCredit Bank tarafından dünya genelindeki bankaları arasında yaptığı değerlendirmeyle "En İyi Eğitim Uygulaması" seçilerek ödüle layık görülmüştür.