İnsan Kaynaklarının Stratejik Önemi ve Hizmetkar Liderlik

Aşağıda İnsan Kaynaklarının Stratejik Önemi ve Hizmetkar Liderlik eğitimine ait bilgiler yer almaktadır.

Eğitim tarihi geçtiği için kayıtlara kapalıdır.
Eğitim Detayı

Performans ve verimlilik açısından insan kaynakları departmanının önemi gittikçe artmaktadır. Bir organizasyonun hedeflerine ulaşmasını sağlayan varlığı çalışanlardır, bu nedenle bu hedeflere giden yolda insan kaynaklarının stratejik iş ortağı kimliği güçlenmeye başlamıştır. Çalışanların şirket için değer yaratma gücünün göz önüne alınmasıyla beraber çalışana birçok farklı uçtan dokunan insan kaynakları da gelişmiş ve stratejik bir konuma gelmiştir.

Stratejik insan kaynakları yönetimi organizasyonun hedeflerini ve misyonunu gerçekleştirmesi için en yüksek katma değeri elde etmek üzere; insan kaynaklarının ayrıntılı, tutarlı ve uzun vadeli olarak planlanması, yönetilmesi, koordine ve kontrol edilmesi faaliyetlerini içermektedir.

Bu eğitimde insan kaynaklarının her bir fonksiyonunun nasıl çalıştığı üzerine konuşulacak, bir bütün halinde incelenecektir. Bunu yanı sıra hizmetkar liderlik anlayışı ve feslsefesi üzerinde durulacaktır. Liderlik zaten bir süredir değişim sürecindeydi ancak pandemiyle beraber bu değişim ve ihtiyaç süreci de hızlanmış oldu. Toplumlardaki gelişen teknoloji, değişen çevresel koşullar, artan bilgi düzeyi ile sosyo-kültürel ve ekonomik yeniliklerle liderlik kavramı da kendini yenilemekte ve değişmektedir…

Diğer Bilgiler
#493
BölgePeryön Merkez
Eğitim Adıİnsan Kaynaklarının Stratejik Önemi ve Hizmetkar Liderlik
Eğitim TipiAçık Sınıf Eğitimler
LokasyonZOOM
Eğitimin Amacı

İnsan kaynakları fonksiyonlarının anlam ve amaçlarının kurum üzerindeki etkilerinin anlaşılması, stratejik öneminin vurgulanması, dönüşen İK rolünün kritikliğinin anlaşılması.

Liderlik anlayışının insan kaynakları yönetimine ve tüm kuruma etkisinin önemi.

 

Eğitime Kimler Katılmalı?

İnsan kaynakları alanında kariyer yapmak isteyen üniversite öğrencileri, yeni mezunlar. Bunun yanı sıra insan kaynaklarına ilgisi olan genç profesyoneller (maksimum 3 yıldır İK’da çalışanlar)

Eğitim Başlangıç Tarihi13.06.2024 13:00
Eğitim Bitiş Tarihi13.06.2024 17:00
DurumAçık
Oluşturulma Tarihi05.04.2024 13:32
Katılım Ücretli Mi?Evet
Katılımcı3.500,00 TL (%20 KDV hariçtir)
PERYÖN Üyesi2.800,00 TL (%20 KDV hariçtir)
EğitmenCenk Akıncılar
Eğitmen Detayı

Cenk Akıncılar Eskişehir Anadolu/Osmangazi Üniversitesi Matematik Bölümü’nden 1996 yılında mezun olmuştur. 1998-Mayıs 2003 yılları arasında Pamukbank İnsan Kaynaklarında Ücret ve Endüstri İlişkilerinden sorumlu Uzman Yetkili olarak görev aldı. 2003 Mayıs itibarı ile QNB Finansbank’ta çalışmaya başlayan Akıncılar, İnsan Kaynakları İşe Alım Müdür Yardımcısı, Sistem Geliştirme ve Projeler Müdür Yardımcısı, Organizasyonel Gelişim, Performans, Stratejik Raporlama ve Gelir Yönetimi Birim Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Yönetim Sistemleri ve Gelir Yönetimi, Özlük ve Sistemsel Yetki Yönetimi Birim Müdürlüğü, İnsan Kaynakları Yönetim sistemleri ve Gelir Yönetimi, Özlük ve Sistemsel Yetki Yönetimi Bölüm Müdürü görevlerinde bulundu. Temmuz 2018’de İnsan Kaynakları Direktörü olan Akıncılar, 2019 itibariyle ile İnsan Kaynakları Genel Müdür Yardımcısı olarak atanmıştır. Akıncılar evli ve bir kız çocuğu babasıdır. Akıncılar; Bankadaki görevlerinin yanında, Peryön’de Yönetim Kurulu Üyeliği, Değerlisin Derneğinde Yönetim Kurulu Üyeliği, İlk Fırsat – Esas Sosyal ’de gençlere yönelik çalışmalar için Danışma Kurulu Üyeliği ve Yanındayız Derneği gönüllüsü olarak görev yapmaktadır.

Bununla birlikte; 2021 senesinde Coaching Training Institute (CTI) Co-Active Koçluk Programını tamamlamıştır. QNB Finansbank çatısı altında mevcut görevlerine ek olarak kurum içi koç ve mentor olarak da görev almaktadır.

İnsan odaklı yeniden yapılanmanın ön planda olduğu bugünlerde, verimliliği artıran araç ve teknolojileri, çalışanların en iyi performanslarını sergilemesini amaçlayan eğitimleri dikkate alan bir çalışan deneyimi yaratmak amacıyla stratejiler geliştiren Cenk Akıncılar, “Finansçı’yı Tanı, Finansçı’yı Dinle” felsefesiyle ilerlemekte, kişiselleştirilmiş süreçlerle Finansçılarla aramızdaki ilişkiyi daha iyi ve sağlam kılmayı hedeflemektedir.