Koçluğun Temelleri: Koçluk Sanatına Yolculuk

Aşağıda Koçluğun Temelleri: Koçluk Sanatına Yolculuk eğitimine ait bilgiler yer almaktadır.

Eğitim Detayı

Eğitimimiz 26-27-28 Haziran 2024 tarihlerinde gerçekleşecek 3 günlük bir programdır.

  • Geçmişten Günümüze Koçluk
  • Pozitif Psikoloji Felsefesi ve Koçluk
  • Koçluğun Kimyasal Formülü
  • Koçluğun Yapı Taşları ve Uygulamaları

           ○ Bağ kurma, güçlü sorular, aktif dinleme, hikâye anlatıcılığı, etkili geri bildirim, takdir

  • Koçlukta Etkili Süreç Liderliği
  • Koçluk Araçları ve Uygulamaları

           ○ Metaforların Gücü, Stratejik SWOT Analizi, GROW Modeli, SMART Hedef, Yaşam Çarkı

  • Koçlukta gelişim için yansıtıcı yazma uygulamaları
Diğer Bilgiler
#401
BölgePeryön Merkez
Eğitim AdıKoçluğun Temelleri: Koçluk Sanatına Yolculuk
Eğitim TipiAçık Sınıf Eğitimler
LokasyonZOOM
Eğitimin Amacı

Bu eğitimin amacı katılımcılara pozitif psikoloji felsefesine dayan temel seviyede koçluk becerilerini kazandırmaktır. Program, koçluk ilkeleri, teknikleri ve metodolojileri hakkında kapsamlı bir anlayış sağlamaya odaklanır. Katılımcılar, müşterilerin kişisel ve profesyonel gelişimini desteklemek için etkili iletişim, aktif dinleme ve sorgulama stratejilerini öğreneceklerdir. Program, danışanların hedeflerine ulaşmak için anlaşıldıklarını ve motive olduklarını hissettikleri empatik ve güçlendirici koçluk ilişkilerini beslemeyi amaçlar. Ek olarak, danışanlarında öz-farkındalık, esneklik ve dönüştürücü düşünmeyi teşvik etmek için koçların yeteneğini geliştirmeyi amaçlamaktadır. Nihai olarak program, bireylere kendini keşfetme ve başarı yolculuklarında rehberlik edebilecek yetkin ve şefkatli koçlar yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Eğitime Kimler Katılmalı?

Bu eğitim koçluk felsefesi ile tanışmak veya temel koçluk becerilerini pekiştirmek isteyen tüm katılımcılara uygun olarak tasarlanmıştır.

Eğitim Başlangıç Tarihi26.06.2024 10:00
Eğitim Bitiş Tarihi28.06.2024 16:00
DurumAçık
Oluşturulma Tarihi09.10.2023 09:32
Katılım Ücretli Mi?Evet
Katılımcı7.500,00 TL (%20 KDV hariçtir)
PERYÖN Üyesi6.000,00 TL (%20 KDV hariçtir)
EğitmenBanu Aykın Köylüer
Eğitmen Detayı

Banu Aykın Köylüer, Boğaziçi Üniversitesi, Kimya' 98 ve SUNY (The State University of New York) Buffalo, Multidisciplinary Studies’17 Yüksek Lisans mezunudur. EIA Senior Practitioner akreditasyona sahip profesyonel koç/mentor ve yaratıcı öğretim tasarımcısıdır.

BANAY Akademi kurucusu olarak Türkiye’nin önde gelen sivil toplum kuruluşlarına mentorluk programları, soft skill eğitimler ve proje yönetim danışmanlığı yapmaktadır. TurkishWIN Milyon Kadına Mentor Program Elçisi olarak STEM alanında kadınları destekleyen projelerde yer alan Köylüer, 2022 yılının en etkili TurkishWIN üyesi ödüllerinden birini almıştır. Kadınların toplumda kendilerini güvenle ifade etmelerini sağlayan #IamRemarkable hareketinin “Gold Tier” fasilitatörlerinden biridir.

Bunların yanı sıra Google Eğitimciler Grup Programı Türkiye ve EMCC Türkiye Sosyal Sorumluluk Takım lideri olan Köylüer,BÜMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği), EMCC Türkiye, Wtech (Teknolojide Kadın Derneği) ve ÇYDD (Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği) ve Boğaziçi Üniversitesi Eğitim Teknolojisi Uygulama ve Araştırma Merkezi üyesidir.

Uzun yıllardır çeşitli çok sesli korolarda korist olarak yer alan Banu Aykın Köylüer, evli ve Ayberk Kaan’ın annesidir.