Sürdürülebilirlik, Raporlama ve İnsan Kaynakları Entegrasyonu

Aşağıda Sürdürülebilirlik, Raporlama ve İnsan Kaynakları Entegrasyonu eğitimine ait bilgiler yer almaktadır.

Eğitim Detayı

Bu eğitimde aşağıdaki sorulara yanıt aranır:

  • Sürdürülebilirliğin İnsan Kaynakları için önemi.
  • Sürdürülebilirlik ve şirket kültürünün dönüşümü
  • Sürdürülebilirliğin performans ve yetkinlik değerlendirme sistemlerine entegrasyonu
  • Sürdürülebilirlik bakış açısıyla sistem ve süreç geliştirme

Sürdürülebilirlik İK Yönetimi açısından sağladığı kazanımlar.

Eğitimin 1/2 günü Mehmet Eronat ; 1/2 günü ise Barlas Hünalp ve Yaman Alkan eğitmenlerimiz tarafından gerçekleştirilecektir.

Diğer Bilgiler
#504
BölgePeryön Merkez
Eğitim AdıSürdürülebilirlik, Raporlama ve İnsan Kaynakları Entegrasyonu
Eğitim TipiAçık Sınıf Eğitimler
LokasyonZOOM
Eğitimin Amacı

Bu eğitim sürdürülebilirlik çalışmalarına yeni başlayan şirketlerin çalışanlara sürdürülebilirlik bakış açısı ve stratejisinin İnsan Kaynakları Sistemlerine olan entegrasyonu konusunda bilgi aktarımı ve metot aktarımı için hazırlanmıştır.

Eğitime Kimler Katılmalı?

Sürdürülebilirlik çalışmalarında görev alanlar; sürdürülebilirlik raporlamasına başlayacak olan kurumsal şirketlerin İnsan Kaynakları, Kurumsal İletişim, Kalite, Mali İşler ve Finans departmanlarında çalışanlar.

Eğitim Başlangıç Tarihi27.06.2024 10:00
Eğitim Bitiş Tarihi27.06.2024 16:00
DurumAçık
Oluşturulma Tarihi15.05.2024 15:06
Katılım Ücretli Mi?Evet
Katılımcı3.500,00 TL (%20 KDV hariçtir)
PERYÖN Üyesi2.800,00 TL (%20 KDV hariçtir)
EğitmenMehmet Eronat / Barlas Hünalp / Yaman Alkan
Eğitmen Detayı

Mehmet Eronat

Mehmet, Mazars İstanbul ofisinde Yönetim ve İnsan Kaynakları Danışmanlığı departmanında Ortak olarak görev yapmaktadır. Strateji, organizasyonel dönüşüm, entegre insan kaynakları sistemlerine ilişkin geliştirme ve iyileştirme projelerinde; proje lideri ve danışman olarak görev yapmaktadır.

Profesyonel çalışma hayatı boyunca Migros, Vaillant-Demirdöküm, Mazars bünyesinde stratejik, taktik ve operasyonel düzeyde saha deneyimine sahip olup, bu deneyimleri son 10 yıldır Türkiye’nin önde gelen kurum ve kuruluşlarında danışmanlık alanında yaptığı çalışmalarla paydaşlarına katma değer yaratmaya çalışmaktadır.

Sürdürülebilirlik stratejilerinin insan kaynakları uygulamalarına entegrasyonu konusunda geliştirmiş olduğu model ile gerek müşterilerine gerek Mazars’a katkı sağlamaya devam etmektedir.

2024 yılında Mazars’ın Türkiye’nin 10. B Corp şirketi olmasını sağlayan projeyi yürütmüş ve Mazars B Corp Lideri unvanını almıştır.

Barlas Hünalp

Barlas, Mazars İstanbul ofisinde Sürdürülebilirlik Danışmanlığı departmanında Ortak olarak görev yapmaktadır. Sürdürülebilirlik iletişimi, sürdürülebilirlik dönüşümü, ESG stratejisi ve sürdürülebilirlik ve entegre raporlama hizmetleri alanlarında projelere liderlik etmektedir. Kurumsal hayatta (Coca-Cola İçecek, Pfizer, Red Bull, Boyner ve Mazars) ve farklı girişimlerde 18 yıllık kapsamlı pazarlama ve iletişim, iş geliştirme ve sürdürülebilirlik deneyimi ile Barlas, stratejik düzeyde benzersiz bir bakış açısına ve sağlam bir uygulama deneyimine sahiptir.  Pazarlama, sürdürülebilirlik iletişimi ve raporlaması, KSS yönetimi konularında oldukça deneyimli olan Barlas, dijital sürdürülebilirlik araçları geliştirmeye de ilgi duymaktadır. 

Önemlilik analizi uygulama ve müşteriler için sürdürülebilirlik stratejisi oluşturma konusunda derinlemesine bilgi sahibidir. Profesyonel çalışmalarının yanı sıra Barlas, Koç Üniversitesi Mezunlar Derneği KUMED'in gururlu bir üyesidir ve iki yıl boyunca Anadolu Bursiyerleri programı için bağış toplama programına liderlik etmiştir.

 

Yaman Alkan

Yaman, Mazars İstanbul ofisinde Sürdürülebilirlik Danışmanlığı departmanında Ortak olarak görev yapmaktadır. Sürdürülebilirlik stratejisi ve raporlama hizmetlerinde projelere liderlik etmektedir. Muhasebe, hazine, iç denetim, kontrol, bütçe ve finansal raporlama gibi farklı departmanlarda 19 yıllık geniş deneyime sahip olan Yaman, finansal hizmetler, otomotiv ve enerji sektörlerinde faaliyet gösteren çok uluslu şirketlerle çalışmıştır.

Yaman, güvence hizmetlerine yönelik Uluslararası Finansal Raporlama Standartları (IFRS) hakkında derinlemesine bilgi sahibidir. Ayrıca sürdürülebilirlik hizmetlerine odaklandığından beri GRI, SASB, TCFD, ESRS, ISSB (S1 & S2), TSRS ve Entegre Raporlama gibi sürdürülebilirlikle ilgili düzenleme ve standartlarla yakından ilgilenmektedir.

TAİDER'in Kuzey Yıldızı Sürdürülebilirlik Programı ve Türkiye Entegre Raporlama Derneği (ERTA) için aktif çalışma grubu üyesi olan Yaman, profesyonel çalışmalarının yanı sıra Deniz Yaşamını Koruma Derneği'nin Yönetim Kurulu Üyesi olarak da gönüllü olarak çalışmaktadır.