Tasarım Odaklı Düşünme ile Çalışan Deneyimi

Aşağıda Tasarım Odaklı Düşünme ile Çalışan Deneyimi eğitimine ait bilgiler yer almaktadır.

Eğitim Detayı

Neden Tasarım Düşüncesi Perspektifinden Bakalım?

Yeni Dönemde Dünyadaki, Sektördeki Gelişmeler

Çalışan Beklentileri Nereye Doğru Evriliyor?

Tasarım Düşüncesi Yaklaşımı nedir?

Çalışan Dünyasına Dair Neleri Tasarlıyoruz?

Tasarım konularımız ve taraflar

İK/Eğitim ekipleri

Tasarım Düşüncesi Adımları

Empati / İhtiyaca çalışan dünyasından yaklaşma

Tanımlama / Çalışanın Dünyası ile Kurumun kesişiminde neler var?

Çözümleri Belirleme / Çalışana Nasıl Yaklaşalım? Ne Anlatalım? Nasıl Anlatalım?

Önceliklendirme / Hangi çözümler uygulanamaz? Hangileri bizi istenilen yere götürür seçelim

Prototip / Seçilen modelin prototipi nasıl olacak?

Test / Yeni modeli nasıl test edelim?

Benim organizasyonumda tasarım düşüncesi

Kısa Vade / Uzun Vade Planlama

Diğer Bilgiler
#489
BölgePeryön Merkez
Eğitim AdıTasarım Odaklı Düşünme ile Çalışan Deneyimi
Eğitim TipiAçık Sınıf Eğitimler
LokasyonZOOM
Eğitimin Amacı

Tasarım düşüncesi çözüme veya geliştirilmeye ihtiyaç duyulan konulara geleneksel yaklaşımdan farklı bakmayı önermektedir. Yaşanan duruma maruz kalan tarafın perspektifinden bakarak farklı çözümler geliştirmek hedeflenmektedir. Bu eğitim ile yaratıcı düşünme teknikleri ile konunun içine çekilmeden çözümler oluşturmak, standardın dışında düşünerek konulara bakabilmek ve çözümler geliştirmek için katılımcıların donanımlarının artırılması hedeflenmektedir.

Eğitime Kimler Katılmalı?

Farklı kişilerin ihtiyaçlarını dikkate alarak yeni ürün/hizmet/servis geliştirenler. Eğitim ve süreç tasarımı yapan İK / Eğitim çalışanları.

Eğitim Başlangıç Tarihi25.06.2024 10:00
Eğitim Bitiş Tarihi25.06.2024 16:00
DurumAçık
Oluşturulma Tarihi04.04.2024 16:01
Katılım Ücretli Mi?Evet
Katılımcı4.200,00 TL (%20 KDV hariçtir)
PERYÖN Üyesi3.500,00 TL (%20 KDV hariçtir)
EğitmenLeman Yavuz
Eğitmen Detayı

1974 İzmir doğumludur. 1996 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Matematik Bölümü’nü bitirmiştir. 1996 yılında Yapı ve Kredi Bankası MT (Management Trainee) programına başlayarak, çeşitli şubelerde Kurumsal Bankacılık Yetkilisi olarak görev yapmasının ardından 1999 yılında Körfezbank’ta Kurumsal Bankacılık Yönetmeni olmuştur. Bu görevine banka birleşmeleri nedeniyle sırasıyla Osmanlı Bankası ve Garanti Bankası’nın Ticari Bankacılık ve Kurumsal Bankacılık Bölümleri’nde Portföy Yönetmeni olarak devam etmiştir.  

2001-2002 yıllarında Boğaziçi Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümü bünyesinde Bilişim Teknolojileri Sertifika Programını tamamlamıştır.  

Son olarak 2005-2006 yıllarında Garanti Bankası Genel Müdürlük Kurumsal Koordinasyon Birimi’nde Stratejik Planlama ve Takip Yönetmeni olarak görev yapan Leman Yavuz, 2006 yılında NAR Eğitim ve Danışmanlık Merkezi bünyesine katılmıştır.  

2011 yılında Londra’da ICF Akredite Koçluk okullarından olan CTI (Coaches Training Instıtute)’dan almış olduğu eğitimler sonrasında Uluslararası Koçluk Sertifikası alarak Certified Professional Co-Active Coach (CPCC) olmaya hak kazanmıştır ve ICF United Kingdom Chapter üyesidir.

Teknik Bankacılık eğitimlerinin yanısıra satış ve bankacılıktaki davranışsal becerileri geliştirmek amaçlı Satış Becerileri ve Teknikleri, Portföy Yönetimi, İletişim Becerileri ve İlişki Yönetimi, Hedef Belirleme ve Müşteri Odaklı Hizmet Anlayışı konularında eğitimler vermektedir.

Yönetim Becerileri, Geliştiren Liderler, Performans Koçluğu yönetim eğitimi verdiği başlıklar arasında yer almaktadir. 

2015 yılında Berivan Aslan Sungur’dan aldığı 200 saatlik Yin Yoga Hocalık eğitimi ile Yoga Alliance onaylı RYT 200 (Registered Yoga Teacher) olmuştur ve Yin Yoga dersleri vermektedir. Devam ettiği yoga eğitimleri ile aldığı eğitim süresi 420 saate ulaşmıştır.

2019 yılından itibaren Londra’da yaşamakta ve NAR International UK kurucusu olarak farklı pazarlarda iş geliştirme üzerine çalışmaktadır. Yaratıcı Problem Çözme ve Tasarım Odaklı Düşünme ile mevcut sistemlerin geliştirilmesine odaklanmaktadır.

Dünyanın sürdürülebilirliğine ve temiz güzelliğe odaklanan www.loaverde.com portalının kurucusudur.

Evli ve 18 yaşında bir kız annesidir.