Yetenek Mıknatısı Organizasyon

Aşağıda Yetenek Mıknatısı Organizasyon eğitimine ait bilgiler yer almaktadır.

Eğitim Detayı

 Yetenek Yolculuğu

  • Dijital Dönüşüm Çağı’nın Yetenekleri    
  • Kuşaklararası Yönetim
  • Yetenek Krizi ve İşimizin Geleceği
  • VUCA Ortamında İşgücü Yönetimi

       Yetenek Mıknatısı Organizasyon

  • Kurum Kültürü
  • Çevik Yönetim
  • Hibrit Ekipler

      İnsan Kaynakları Departmanı’nın Stratejik Rolü

      Büyük İstifa(Great Resignation)

Diğer Bilgiler
#243
BölgePeryön Merkez
Eğitim AdıYetenek Mıknatısı Organizasyon
Eğitim TipiAçık Sınıf Eğitimler
LokasyonPERYÖN Akademi Dijital Eğitim Platformu
Eğitimin Amacı

Dijital Dönüşüm Çağı, “Teknolojik Dönüşüm” ile birlikte, “İş Yapış Tarzlarını ve Şirket Kültürlerini Tamamen Değiştiren” önemli “Sosyal ve Profesyonel Yenilikler” (yeni düşünce tarzı, yeni iş alanları, yeni metodolojiler, vb) de getirmektedir. Bu bağlamda; İş Gücünün, tüm bu yeniliklere ayak uydurabilecek bilgi ve becerilerle donatılması hayati önem taşır hale gelmiştir.

Her düzeydeki mevcut resmi eğitim programları, hızla değişen bilgi ve beceri gereksinimlerini sağlamakta yavaş kalmaktadır. Bunun sonucu olarak; İşverenler aradığı bilgi ve beceri düzeyindeki çalışanları bulmakta, Çalışanlar da aradığı özelliklere sahip İş Yerlerini bulmakta zorlanmaktadır. Bu da,“Yetenek Açığı” oluşumunu hızlandırmaktadır.

Yeni teknolojileri etkili ve verimli biçimde kullanabilecek İş Gücünü kolaylıkla kendisine çekebilen, geliştiren (upskilling/reskilling) ve tutunduran (çalışan mutluluğu ve bağlılığı) “Yetenek Mıknatısı Organizasyon”lar ise, sahip oldukları bu özellikler sayesinde, “Yetenek Açığı” sorunu karşısında önemli bir avantaj elde edeceklerdir.

Eğitime Kimler Katılmalı?

Dijital Dönüşüm Çağı’nda; Karlılığını ve Rekabet Gücünü Artırmak ve Sürdürülebilirliğini Sağlamak İsteyen, çalışan sayısı 20-200 aralığında olan KOBİ’lerin İşletme Sahipleri/Ortakları, İnsan Kaynakları Yöneticileri/Sorumluları

Eğitim Başlangıç Tarihi19.10.2022 09:30
Eğitim Bitiş Tarihi19.10.2022 13:30
DurumAçık
Oluşturulma Tarihi12.08.2022 15:24
Katılım Ücretli Mi?Evet
Katılımcı702,97 TL (%18 KDV hariçtir)
PERYÖN Üyesi562,50 TL (%18 KDV hariçtir)
EğitmenSibel KINAK
Eğitmen Detayı

Managing Partner

VEGA Management Consultancy and Training

Boğaziçi Üniversitesi Elektronik Mühendisliği bölümünden Lisans, Bilgisayar Mühendisliği bölümünden de Yüksek Lisans derecesi aldı.

1982–2019 yılları arasındaki dönemde; Teknik Yönetici, Yönetim Danışmanı ve Eğitmen, Üst Düzey Yönetici Seçme ve Yerleştirme Danışmanı (Head Hunter), Kariyer Danışmanı, Yönetici ve İşletme Koçu rollerinde bir çok projeyi başarı ile tamamladı.

2015–2019 yılları arasında, Üniversitelerin Teknoloji Transfer Ofislerinde, TEB-TİM (Türkiye İhracatçılar Meclisi) Let’s Up ve Start Up Girişimci Destek Programları kapsamında, Tekno Girişimcilere “DISC Davranış Profili İle Yönetim Becerileri” Eğitimleri verdi.

Ocak 2016-Şubat 2020 arasında, Avrupa Birliği Horizon 2020 Dijital Inovasyon ve Modelleme proje tekliflerinde, Değerlendirme Uzmanı olarak katkı sağladı.

Nisan 2019 itibarı ile, VEGA Management Consultancy and Training çatısı altında; Yönetici Koçluğu, Kurumlarda; İnsan Gücü, İş Süreçleri ve Organizasyon Yapısı'nın Endüstri 4.0 Dijital Dönüşüm ihtiyaçlarına uygun olarak Yeniden Yapılanması ve İşgücü Sürdürülebilirliği kapsamında, Yol Haritasını Oluşturma ve Hayata Geçirme süreçlerinde, Yönetim Danışmanlığı ve Eğitim Hizmetleri veriyor.

Kasım 2019 itibarı ile, Boğaziçi Counseling for Business (BCB) ekibinde, Dijital Dönüşüm sürecindeki İşletmelerin, Çalışan Bağlılığı ve Yetenek Yönetimi, İşgücünün Dijital Dönüşüm Süreçlerine ve Sonuçlarına Uyumlanması, ve de, Sürdürülebilir Kılınması ile ilgili projelerinde, Kıdemli Danışman olarak görev yapmaktadır.

Halihazırda, TÜBİTAK BİGG+ kapsamında Tekno Girişimcilere, Performans Mentoru ve İş Geliştirme Mentoru olarak da hizmet vermektedir.

BUMED (Boğaziçi Üniversitesi Mezunlar Derneği), WTECH (Women in Technology), Vizyon 100 Platformu, PERYÖN Türkiye İnsan Yönetimi Derneği ve ARYA Kadın Yatırım Platformu Üyesidir. WTECH Academy tarafından düzenlenen Sosyal Beceriler (Soft Skills) eğitimlerinde, Eğitmen olarak görev almaktadır.

Gönüllü olarak; Kadın Girişimcilere Mentorluk, Üniversite Öğrencilerine Kariyer Danışmanlığı yapıyor.  

Google’ın #IamRemarkable Girişimi kapsamında; Temmuz 2021 itibarı ile, Gönüllü Kolaylaştırıcı (Facilitator) ve Marka Elçisi olarak #IamRemarkable Atölyeleri düzenliyor.

1 Kızı ve 1 Oğlu olan bir Anne.

1999 yılından beri, İstanbul Avrupa Korosu koristi olarak, Klasik Batı Müziği söylüyor.

Mottosu : İçinde bulunduğumuz Dijital Dönüşüm Çağı’nda, İnsanların; kendi güçlü yanlarını ve gelişim alanlarını keşfederek öz farkındalıklarını geliştirmelerine, bu sayede, mutlu olacakları ve kendilerini gerçekleşmiş hissedecekleri anlamlı bir kariyer ve yaşam yolculuğu tasarlamalarına rehberlik etmek.